Czy depilacja laserowa jest bolesna? Opis zabiegu, przeciwwskazania, cena

Podrażnienie, wrastające włoski i zapalenie mieszków włosowych, likwidacja zbędnego owłosienia z użyciem klasycznej maszynki do golenia jest nie tylko mało skuteczna, ale powoduje też nieestetyczne krostki. Inne metody depilacji mają podobne, krótkotrwałe działanie. Jaką metodę depilacji wybrać, aby efekt gładkiej skóry zachować na dłużej i nie cierpieć na podrażnienia skóry? Odpowiedź może być tylko jedna: depilacja laserowa.

Co to jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa, pach, twarzy i bikini jest zabiegiem wskazanym zwłaszcza u pań, które posiadają ciemne i mocne owłosienie. Jest to metoda całkowicie bezpieczna i bezinwazyjna, nie powodująca u większości osób żadnych skutków ubocznych. Najlepsze efekty depilacji laserowej można osiągnąć wykonując zabieg w serii, zazwyczaj 5-8 powtórzeń.
Czytaj także: Modelowanie policzków kwasem hialuronowym

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Zanim zdecydujemy się na laserowe usuwanie owłosienia, warto jest zapoznać się z listą które z chorób i leków wykluczą nas z zabiegu.
Przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej to:

  • świeża opalenizna
  • ciąża
  • stosowanie kremów z retinolem oraz witaminą C
  • stosowanie samoopalacza
  • bielactwo
  • epilepsja
  • choroba nowotworowa
  • aktywna opryszczka

Na 48 godzin przed planowanym zabiegiem nie należy spożywać alkoholu oraz aspiryny. Warto pamiętać, aby zabiegi pielęgnacyjne na ciało, np. maski i peelingi stosować na tydzień przed zabiegiem. Nie wolno również pić naparów z nagietka i dziurawca na 2 tygodnie przed planowaną depilacją laserową.

Przygotowanie i przebieg zabiegu depilacji

Nie jest konieczne specjalne przygotowanie skóry do zabiegu. Trzeba jednak mieć na uwadze, aby nie opalać się i nie wykonywać żadnych zabiegów kosmetycznych na ciało przed planowaną depilacją. Zarówno po laserowej depilacji bikini, która jest wyjątkowo wrażliwym obszarem, ale i pozostałych miejsc na ciele poddanych zabiegowi, należy pamiętać, aby chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym. Nie jest wskazane do kilku godzin po zabiegu aplikowanie dezodorantów, maseczek czy innych kosmetyków.

Czy depilacja laserowa jest bolesna?

Nie jest możliwe jednoznaczne udzielenie na pytanie, czy depilacja laserowa jest bolesna. Odczucia bólowe są indywidualne dla każdego, zależne również od ilości nagromadzonej melaniny w naskórku. Osoby, które poddawały się laserowemu usuwaniu owłosienia twierdzą, iż ból jest niewielki, porównywalny do niewielkiego ukłucia.

Efekty depilacji laserowej

Trwałe efekty po laserowej depilacji ciała osiągnąć można poddając się serii kilku zabiegów. Z każdym kolejnym naświetlaniem mieszki włosowe są bardziej osłabione, a włoski odrastają słabsze. Już po pierwszym zabiegu jest możliwa trwała redukcja owłosienia aż o około 53%.

Cena laserowej depilacji okolic pach i bikini

Ponieważ największą skuteczność laserowej depilacji można osiągnąć wykonując kilka zabiegów w stałych odstępach czasu, warto jest wykupić pakiet usuwania owłosienia. Cena zabiegów w pakiecie jest korzystniejsza niż pojedynczego zabiegu. Koszt serii zabiegów to 1000-1500 zł.