Jak powstrzymać starzenie się skóry?

Starzenie skóry prędzej czy później dotknie każdego. Upływ czasu w pierwszej kolejności widoczny jest na twarzy i szyi. Chcąc jak najdłużej zachować młodą i pełną blasku skórę, warto prowadzić zdrowy i aktywny tryb życia oraz zwracać uwagę na jakość spożywanych posiłków. Te działanie to jednak profilaktyka, która może tylko spowolnić to co nieuniknione. Z widocznymi oznakami starzenia warto walczyć profesjonalnymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej.

Objawy starzenia się skóry

Tempo starzenia się skóry w dużej mierze zależy od trybu życia. Nikomu nie trzeba przypominać jak szkodliwe jest palenie papierosów czy picie alkoholu, które dodatkowo mogą powodować przedwczesne starzenie. Nie bez znaczenia dla stanu cery są też uwarunkowania genetyczne, czynniki zewnętrzne i oraz wcześniejsza pielęgnacja cery. Pierwsze objawy starzenia się skóry, to suchość skóry i zmarszczki w okolicach oczu oraz ust. Cera staje się szorstka, a naskórek cieńszy. Wraz z wiekiem mogą również pojawiać się przebarwienia, spowodowane niejednolitym wydzielaniem przez skórę melaniny.
Czytaj także: Co to jest i jak działa kwas szikimowy?

Dla kogo zabieg fotoodmładzania?

Fotoodmładzanie polecane jest osobom u których pojawiły się pierwsze oznaki starzenia. Światło emitowane podczas zabiegu przebudowuje i skraca włókna kolagenowe oraz stymuluje komórki do aktywności. W efekcie cera jest wyraźnie wygładzona a rozszerzone pory stają się mniej widoczne. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest zbyt mocna i świeża opalenizna, ciąża, cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia, bielactwo i łuszczyca.

Fotoodmładzanie etapy zabiegu

Zanim zabieg fotoodmładzania zostanie wykonany, konieczna jest wcześniejsza wizyta wizyta u lekarza. Oceni on stan skóry, wskaże zalety zabiegu oraz odpowie na wszystkie nurtujące pytania. Sam zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Całość trwa od 5 minut do godziny, czas uzależniony jest od wielkości obszarów, które mają zostać objęte zabiegiem. Zabieg przeprowadzany jest bez znieczulenia, aby nie osłabić działania efektu naświetlania. Nie jest on bolesny, jednak pacjent może odczuwać delikatne mrowienie lub szczypanie. Przez kilka dni po zabiegu nie jest wskazane stosowanie makijażu, opalanie, należy unikać wysiłku fizycznego oraz nie korzystać z sauny. Konieczne jest korzystanie z kremów z wysokim filtrem.

Ile kosztuje fotoodmładzanie

Koszt wykonania zabiegu uzależniony jest od wielkości i liczby zmian, które mają zostać poddane fotoodmładzaniu. W przypadku jednej pojedynczej zmiany wyniesie on około 150 zł, a zabieg na całą twarz 1000 zł. Aby osiągnąć najlepsze efekty warto poddać się serii zabiegów fotoodmładzania.

Szkodliwy wpływ promieniowania UV na skórę

Wiele osób bagatelizuje wpływ promieniowania UV na skórę i nie stosuje kremów z wysokim filtrem, czego skutkiem może być przedwczesne starzenie się skóry i przebarwienia. U osób, które nadmiernie korzystają ze słońca szybciej pojawiają się zmarszczki wokół oczu i ust, opadają policzki, a skóra cienka i wiotka. Warto stosować wysoką ochronę przed promieniowaniem UV przez cały rok, aby przeciwdziałać powstawaniu przebarwień i zmarszczek.