Korekta brody kwasem hialuronowym

Niewielki, cofnięty podbródek może być powodem niskiej samooceny i źródłem kompleksów. To co dla jednych jest tylko mało zauważalnym defektem urody, dla innych zdarza się być sporym problemem. Obecnie większość mankamentów urody można zlikwidować przy pomocy profesjonalnych zabiegów. Część z nich nie jest inwazyjna, a ograniczone do minimum skutki uboczne oraz przystępne ceny, zachęcają do ich wykonania. Zapraszamy do krótkiego przewodnika w którym sprawdzimy przebieg zabiegu modelowania brody kwasem hialuronowym i przedstawimy wady i zalety jego wykonania.

Na czym polega zabieg korekty brody kwasem hialuronowym?

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są na tyle popularne, że coraz więcej osób bez obaw się im poddaje. I słusznie. Wysoka skuteczność oraz w większości nieinwazyjne metody poprawiania urody, są świetnym sposobem na pozbycie się niedoskonałości urody.
Cofnięty lub niewielki podbródek nie wygląda atrakcyjnie, chcąc więc poprawić jego wygląd i kształt, warto poddać się niechirurgicznej korekcji brody. Zabieg może zostać wykonany po konsultacji lekarskiej, podczas której lekarz przedstawi m.in. wszystkie zalety jego wykonania oraz postępowanie po. Podczas zabiegu specjalista przy pomocy cienkiej igły wprowadza kwas hialuronowy w obszar, który ma zostać zmieniony, a następnie palcami modeluje obszar poddany zabiegowi. Należy wspomnieć, iż zabieg nie jest bolesny.
Czytaj także: Na czym polega niechirurgiczna korekta nosa?

Zalecenia przed zabiegiem

Na 3 dni przed zabiegiem należy odstawić alkohol oraz nie zażywać aspiryny oraz niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Na zabieg należy udać się bez makijażu.

Korzyści z zabiegu korekty kształtu brody

Największe zmiany w wyglądzie po zabiegu korekty brody zauważą osoby o krótkiej i cofniętej brodzie oraz widocznej asymetrii twarzy. Pierwsze efekty są widoczne tuż po zabiegu, ale kształt broda uzyskuje po 2-3 tygodniach od wstrzyknięcia kwasu hialuronowego.

Zabieg zmieniający kształt brody krok po kroku

Korekta brody kwasem hialuronowym nie jest bolesna. Lekarz znieczula miejscowo obszar wkłucia, ponadto większość preparatów do modelowania brody zawiera lidokainę, więc zabieg praktycznie nie daje żadnych odczuć bólowych. Po jego wykonaniu nie należy się opalać i korzystać z sauny. Przez kilka dni po może utrzymywać się niewielkie zasinienie obszaru poddanego zabiegowi oraz przemijająca bolesność dotykowa. Ważne, aby odpowiednio nawadniać organizm tuż po, pijąc minimum 1,5 litra płynów na dobę. Pielęgnacja brody po zabiegu, to utrzymywanie obszaru podania kwasu hialuronowego w czystości i unikanie jego dotykania, ugniatania.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Zaletą nieinwazyjnych zabiegów jest ich odwracalność dlatego osoby, które obawiają się efektu finalnego ingerencji w urodę tak chętnie korzystają z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Chcąc podtrzymać efekty, modelowania brody należy powtórzyć, ale termin wykonania kolejnego zabiegu zależy od wielu czynników. Zazwyczaj następne podanie kwasu hialuronowego trzeba wykonać między 5, a 15 miesiącem od daty pierwszego zabiegu.