Bezoperacyjna korekta nosa

Trudno jest znaleźć osobę, która byłaby całkowicie zadowolona ze swojego nosa. Najczęściej problematyczna jest jego wielkość, kształt oraz brak symetrii. Przyczyną kompleksów bywa też garb na nosie, a upływający czas nie omija i tej części ciała. Wraz z wiekiem czubek nosa lekko opada, a twarz sprawia wrażenie zmęczonej i smutnej. Chirurgiczna zmiana kształtu i wielkości nosa u pacjentów budzi natomiast strach nie tylko przed samym zabiegiem, ale również jego efektami. Istnieją jednak bezinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej, przy pomocy których można poprawić wygląd nosa, zmniejszając ryzyko powikłań do minimum.

Na czym polega niechirurgiczna korekta nosa?

Bezoperacyjna korekta nosa to innowacyjny zabieg dedykowany osobom, które chcą zmienić kształt oraz wygląd nosa, ale bez chirurgicznej interwencji. Niewielkie defekty z powodzeniem można zniwelować przy pomocy kwasu hialuronowego, a dużą zaletą zabiegu jest jego odwracalność. Sam zabieg nie trwa długo i przeprowadzony jest w znieczuleniu miejscowym. Substancja wstrzykiwana jest przy pomocy specjalnej igły. Zabiegowi można poddać się bez obaw, korekta kwasem hialuronowym jest całkowicie bezpieczna. Trzeba jednak pamiętać, aby powtarzać zabieg co około 12 miesięcy, jeśli jego efekty mają być trwałe.
Czytaj także: Redukcja zmarszczek botoksem

Wskazania do zabiegu korekty nosa kwasem hialuronowym

Niechirurgiczna korekta nosa jest zabiegiem dedykowanym wszystkim osobom, które borykają się z kompleksami wyglądu nosa. Wskazania do zabiegu powinien ocenić lekarz podczas pierwszej wizyty. Przyjęte jest, że do niechirurgicznej korekty nosa mogą zostać zakwalifikowane osoby, które posiadają:

  • zadarty nos
  • garb na nosie
  • opadający czubek nosa
  • zapadnięty grzbiet nosa
  • za mały nos

Ważne informacje przed zabiegiem

Zanim zabieg zostanie wykonany, lekarz na pierwszej wizycie przeprowadzi z pacjentem dokładny wywiad. Przedstawi również ewentualne powikłania po zabiegu i wskaże jakie są przeciwwskazania do jego wykonania. Korekta nosa kwasem hialuronowym nie zostanie wykonana u osób, które mają m.in. : aktywne zapalenie skóry, są w ciąży, mają niewyrównaną cukrzycę, chorują na epilepsję, stosują leki leki przeciwzakrzepowe.

Jak wygląda zabieg bezoperacyjnej korekty nosa?

Lekarz przy pomocy igły wstrzykuje kwas hialuronowy w miejsce które wymaga zmiany, jednocześnie palcami modeluje substancję. Pacjent w trakcie zabiegu ma możliwość obserwowania zmian i zgłaszania ewentualnych uwag. Zabieg trwa około 20-30 minut i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Warto pamiętać, iż korektą nosa kwasem hialuronowym nie jest możliwe zmniejszenie nosa, można natomiast skorygować jego zewnętrzne wady.

Zalecenia po zabiegu

Jedną z największych zalet modelowania nosa kwasem hialuronowym jest możliwość powrotu do normalnego trybu życia zaraz po wyjściu z gabinetu. Po zabiegu niewskazane jest dotykanie nosa i ugniatanie miejsc w które został wstrzyknięty kwas hialuronowy. Kilka dni po konieczne jest też unikanie ekspozycji na słońce, korzystania z basenu oraz sauny.