Korekta opadających powiek: widoczne odmłodzenie twarzy

Z wiekiem skóra traci na jędrności. Staje się mniej sprężysta i ma tendencje do opadania. Upływ czasu widoczny jest nie tylko na policzkach i pod postacią zmarszczek, ale również na opadających powiekach. To spory defekt, którego nie ma możliwości ukryć pod makijażem i zmniejszyć nieinwazyjnymi zabiegami. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i zabieg korekty opadających powiek. Jakie są wskazania do jego wykonania i ile wynosi koszt zabiegu?

Korekta powiek: na czym polega zabieg?

Korekta opadających powiek górnych jest zabiegiem mało inwazyjnym i obarczonym niewielkim ryzykiem powikłań. Polega na usunięciu nadmiaru tkanki skórnej oraz tłuszczu z obszaru dolnych i górnych powiek. Jego zaletą są niewielkie odczucia bólowe, przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego aplikowanego na skórę w postaci specjalnego kremu. Nacięcie wykonywane jest w miejscu załamania powieki, dlatego niewielkie blizny, które pozostaną po zabiegu, są praktycznie niewidoczne.
Skorygowanie powiek trwa około 1h, a przed zabiegiem konieczna jest konsultacja ze specjalistą.

Czytaj także: Na czym polega zabieg Dermapen?

Wskazania do korekty opadających powiek

Skóra na powiekach zaczyna opadać około 30 roku życia i z wiekiem nadaje twarzy smutnego i zmęczonego wyglądu. Korekta górnych powiek wskazana jest głównie dla osób w wieku dojrzałym, u których skóra na powiekach jest obwisła i nieestetyczna. Bywa, że defekt ten uniemożliwia noszenie okularów i wpływa na komfort codziennego funkcjonowania. Warto pamiętać, iż opadające powieki są często problemem dziedzicznym.

Przebieg zabiegu krok po kroku

Ponieważ zabieg korekty powiek nie jest mocno inwazyjny, może zostać wykonany w znieczuleniu miejscowym na górnych powiekach i lekkim znieczuleniu ogólnym w przypadku powiek dolnych.
Aby zabieg został przeprowadzony precyzyjnie, specjalista przed jego wykonaniem na powiekach rysuje linie cięcia. Po zabiegu, podczas którego zostaje usunięty nadmiar skóry, lekarz zszywa ranę na powiece, a następnie zakłada niewielki opatrunek w plastrze.
Po zabiegu nie jest wskazany samodzielne powrót do domu, warto zabrać ze sobą bliską osobę towarzyszącą.

Cena zabiegu opadających powiek

Koszt wykonania korekty opadających powiek waha się od 4000 zł do 10 000 zł w przypadku wykonania zabiegu na powieki górne i dolne. Ostateczna cena zależy od obszaru jaki ma zostać poddany zabiegi i indywidualnej oceny specjalisty.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu pacjent może odczuwać lekki ból powiek, szczypanie oraz uczucie ściągnięcia. Może też występować zasinienie i niewielka opuchlizna powiek. Objawy te można złagodzić okładami z lodu.
Szwy z obszaru zabiegu powinny zostać zdjęte 5-7 dni po jego wykonaniu. Przez kilkanaście dni nie wolno nakładać makijażu, należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego, sauny, solarium oraz skoków temperatur i skrajnych warunków atmosferycznych. Konieczne jest również bezwzględne unikanie ekspozycji na słońce przez pół roku po zabiegu.