Wszystko na temat kuracji kwasem laktobionowym

Jeśli do tej pory nie miałaś doświadczenia w używaniu peelingów chemicznych lub na samo słowo “złuszczanie kwasami” cierpnie ci skóra, mamy dobrą wiadomość. Istnieje kwas, który nie tylko umożliwia kompleksowa pielęgnację cery problematycznej, ale również przyczynia się do zwiększonej produkcji włókien kolagenowych. Zobacz jakie zastosowanie ma kwas laktobionowy i w jakich przypadkach warto poddać się kuracji z jego zastosowaniem.

Czym jest kwas laktobionowy?

Kwas laktobionowy pozyskiwany jest z naturalnie występującej laktozy. Ma silne właściwości antyoksydacyjne, które wykazują wysoką skuteczność w kuracjach przeciwzmarszczkowych. Dzięki właściwościom wiązania wody w naskórku, cera po użyciu kwasu laktobionowego jest miękka i dobrze nawilżona. Kwas ten posiada właściwości złuszczające, jednak nie powoduje podrażnienia cery i z powodzeniem może być stosowanych u osób chorujących na AZS, zmagających się z przesuszoną czy wrażliwą skórą.

Ważne: Kuracja kwasem laktobionowym może zostać przeprowadzona u osób cierpiących na trądzik różowaty.

Czytaj także: Jak działa peeling z kwasem migdałowym?

Kwas laktobionowy w kosmetyce

Ze względu na brak uciążliwych objawów typu pieczenie, podrażnienia i świąd skóry, jak to bywa po zastosowaniu innych peelingów chemicznych, kwas laktobionowy polecany jest do stosowania przy cerze wrażliwej i problematycznej. Terapia kwasem laktobionowym może odbywać się przy pomocy kosmetyków, które zawierają go w składzie jak i w gabinecie kosmetycznym. Kwas ten porównywany jest swoją skutecznością do działania kwasu glikolowego.

Ważne: Najlepsze efekty kuracji kwasem laktobionowym można osiągnąć po 2-3 miesiącach regularnych zabiegów.

Dla jakiej cery jest terapia kwasem laktobionowym?

Skóra wrażliwa, sucha i z AZS ma wysokie wymagania i trudno jest dobrać zabiegi pielęgnacyjne, które nie tylko będą pomagały zmniejszyć objawy dolegliwości skórnych, ale również nie spowodują dodatkowych podrażnień. Zabiegi z kwasem laktobionowym dedykowane są osobom, które mają aktywne stany zapalne na skórze oraz potrzebują silnej kuracji przeciwzmarszczkowej i regenerującej. Zabiegi można wykonywać cały rok, kwas ten jako jeden z nielicznych nie ma właściwości fotouczulających.

Warto zapamiętać: kwas laktobionowy może być stosowany przez cały rok

Zabiegi kwasem laktobionowym

Produkty zawierające stężenie 10-15% kwasy latobionowego mogą być elementem codziennej pielęgnacji skóry. Preparaty dostępne w sklepach mają silne działanie regenerujące i nawilżające skórę. Dla lepszych efektów zaleca się kurację kwasem laktobionowym o wyższym stężeniu, którą należy wykonać w gabinecie kosmetycznych lub medycyny estetycznej. Seria kilku zabiegów daje najbardziej widoczne efekty poprawy jakości skóry, wygaszenia stanów zapalnych i głębokiego nawilżenia.

Pielęgnacja cery wrażliwej

Cera wrażliwa często reaguje zaczerwienieniem, świądem oraz łuszczeniem na niewłaściwie dobrane do jej wymagań kosmetyki. Posiadacze cery wrażliwej lub naczynkowej przed zastosowaniem preparatu warto, aby wykonali próbę uczuleniową na wybranym fragmencie skóry. Istotne jest też używanie kosmetyków dedykowanych cerze wrażliwej, bez intensywnych i drażniących substancji złuszczających.