Zabiegi kwasem migdałowy, czy warto?

Idealny do stosowania przy cerze wrażliwej, delikatnie złuszczający i świetnie działający na cerę trądzikową. Bohater letnich zabiegów poprawiających nawilżenie skóry – kwas migdałowy. Przeczytaj jakie właściwości posiada kwas migdałowy oraz dla jakiej cery jest najbardziej skuteczny, sprawdź czy można stosować go samodzielnie w domu. W poniższym artykule znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na temat zabiegów z użyciem kwasu migdałowego zarówno w domu, jak i w profesjonalnym salonie kosmetycznym.


Co to jest kwas migdałowy?


Kwas migdałowy jest jednym z najdelikatniejszych kwasów AHA. Dedykowany dla cer m.in. z problemami naczynkowymi, może być stosowany cały rok. Zaletą peelingu kwasem migdałowym jest brak właściwości fotouczulających, dlatego chętnie wybierany jest jako wszechstronny zabieg w okresie letnim. W odróżnieniu od innych kwasów stosowanych w peelingach chemicznych, skóra po użyciu kwasu migdałowego nie ulega nadmiernemu złuszczeniu. Co ważne, niekoniecznie zabiegi kwasem migdałowym trzeba wykonywać w gabinecie kosmetycznym. Kwas migdałowy o niższym stężeniu występuje w kosmetykach, które bez trudu można kupić w sklepach. Samodzielne nakładanie produktów z kwasem jest w pełni bezpieczne, z zachowaniem środków ostrożności oraz stosowania się do zaleceń producenta.
Czytaj także: Cera palacza a zabiegi medycyny estetycznej

Jak działa peeling kwasem migdałowym?

Stosowanie kwasu migdałowego na twarz poprawia nawilżenie skóry oraz pomaga spłycić drobne zmarszczki. Seria peelingów z kwasem migdałowym poprawia również koloryt cery, zmniejszając niewielkie przebarwienia skóry. Warto również zwrócić uwagę na lepszą wchłanialność kosmetyków po zastosowaniu peelingu z kwasem migdałowym. Stosując serię zabiegów dwa razy w roku, można uzyskać efekt gładkiej i promiennej skóry, nie narażając się przy tym na nieestetyczne złuszczanie martwego naskórka, jak to bywa w przypadku innych typów kwasów.

Efekty po serii zabiegów kwasem migdałowym:

  • lepsza wchłanialność kosmetyków
  • widoczna poprawa nawilżenia skóry
  • likwidacja drobnych przebarwień i niewielkich zmarszczek
  • mniejsze przetłuszczanie skóry
  • mniejsza liczba zaskórników
  • gładka i oczyszczona cera

Zabieg kwasem migdałowy: jak się przygotować?

Największą skuteczność i widoczną zmianę w wyglądzie cery można uzyskać wykonując serię zabiegów (4-6) w tygodniowych odstępach czasu. Sam zabieg w gabinecie kosmetycznym nie trwa długo, około 1h. Kosmetyczka najpierw oczyści cerę z resztek makijażu i innych zanieczyszczeń, następnie nałoży kwas o dobranym do cery stężeniu. Po 2-3 minutach (podczas kolejnych zabiegów czas ten może ulec wydłużeniu) kwas migdałowy jest zmywany i aplikowany na skórę zostaje preparat nawilżający. Zabieg nie jest bolesny, ale może powodować niewielki dyskomfort.

Kwas migdałowy – przeciwwskazania do zabiegu

Istnieje kilka przeciwwskazań do wykonywania zabiegu kwasem migdałowym. Są to: ciąża, AZS, uczulenie na kwasy AHA i BHA, aktywny trądzik, leczenie retinoidami doustnymi.

Kwas migdałowy na twarz, pielęgnacja PO

Pielęgnacja skóry po zabiegu to jedynie unikanie przez kilka dni ekspozycji na promienie słoneczne, nawilżanie skóry i nie stosowanie kosmetyków, które mogą ją podrażnić. Najważniejszą zaletą po zabiegu kwasem migdałowym jest możliwość powrotu do normalnego trybu życia – substancja nie powoduje długotrwałego zaczerwienienia skóry oraz widocznego złuszczania martwego naskórka.