Kwas mlekowy, prosty sposób na cerę bez przebarwień

Jeśli szukasz skutecznej metody przy pomocy której pozbędziesz się przebarwień na twarzy, zobacz jakie zastosowanie ma kwas mlekowy. Ten niedoceniany peeling chemiczny potrafi zdziałać cuda w walce z plamami posłonecznymi, ostudą i melasmą. Zobacz jakie zastosowanie w kosmetyce ma kwas mlekowy na twarz i jakich efektów możesz spodziewać się po przeprowadzonej kuracji.

Przyczyny przebarwień na twarzy

Nieestetyczne, ciemne plamy na twarzy pojawiają się najczęściej w okresie letnio-jesiennym, skutkiem braku właściwej ochrony przed słońcem. Przebarwienia mogą również uwidocznić się po stosowaniu niektórych leków, np. retinoidów doustnych, tabletek antykoncepcyjnych czy prowadzonej terapii hormonalnej. Zdarza się, że plamy na twarzy wywołują choroby wątroby i jajników. Aby zapobiec pojawianiu się plam na skórze, warto regularnie i przez cały rok stosować kremy z filtrami SPF 50, również w pochmurne dni.

Właściwości kwasu mlekowego

Kwas mlekowy posiada szerokie zastosowanie, a efekty jego stosowania przynoszą sporo korzyści dla skóry. Zabiegi z użyciem kwasu mlekowego są pomocne w uelastycznieniu naskórka, poprawie nawilżenia skóry i wzmocnieniu struktury kolagenowej skóry. Peeling kwasem mlekowym spłyca również drobne zmarszczki, wygładza cerę i niweluje przebarwienia cery. Osoby zmagające się ze śladami po wyleczonym trądziku również powinny poddać się kuracji kwasem mlekowym na przebarwienia. Doskonale rozjaśnia on blizny potrądzikowe, cera staje się promienna i jędrna.
Czytaj także: Zabiegi kwasem laktobionowym

Kwas mlekowy w kosmetyce

Zabiegi z użyciem kwasu mlekowego można wykonać zarówno w gabinecie kosmetycznym jak i w domu. W wielu dobrych sklepach internetowych kupić można gotowe zestawy na bazie kwasu mlekowego do przeprowadzenia kompleksowej kuracji w zaciszu domowym. Warto jednak udać się do gabinetu kosmetycznego na zabieg, jeśli do tej pory nie stosowaliśmy kwasu mlekowego na twarz. Kosmetyczka dobierze odpowiednie stężenie preparatu, przekaże jak postępować po zabiegu i w jaki sposób pielęgnować cerę.

Peeling kwasem mlekowym – przeciwwskazania

Tak jak w przypadku pozostałych peelingów chemicznych, istnieje kilka przeciwwskazań do zabiegu kwasem mlekowym. Są to:

  • alergie skórne
  • uszkodzony naskórek
  • terapia retinoidami doustnymi
  • aktywna opryszczka
  • duża liczba znamion
  • świeżo opalona skóra
  • choroby autoimmunologiczne
  • Zabieg nie powinien być wykonywany w okresie letnim.

Efekty po kuracji kwasem mlekowym

Seria zabiegów z użyciem kwasu mlekowego pomoże pozbyć się szpecących, ciemnych plam na twarzy. Zauważyć można również nawilżenie skóry, mniejszą widoczność zmarszczek oraz wyraźne oczyszczenie cery. 2-3 dni po zabiegu rozpocznie się intensywne złuszczanie skóry, którego nie należy przyspieszać. Niewskazane jest również stosowanie w tym czasie peelingów, maseczek i ciężkiego makijażu. Kilka dni po zabiegu warto stosować na skórę kremy chroniące przed słońcem z wysokim filtrem. Zalecenie to dotyczy również okresu zimowego.

Ceny zabiegów

Ceny zabiegów mogą się różnić w zależności od miasta. Kompleksowy zabieg trwa około 1h, jego cena wynosi 100-180 zł.