Kwas pirogronowy – najlepszy sposób na zaskórniki

Kwas pirogronowy jest jednym z kwasów, który jest najczęściej używany do walki z trądzikiem i zaskórnikami. Jego zastosowanie jest jednak o wiele szersze niż usuwanie niedoskonałości skóry. Zabiegi z użyciem kwasu pirogronowego dobrze sprawdzają się w walce z bliznami, pomagają również rozjaśnić przebarwienia. Jego działanie jest dość silne, dlatego nie jest polecany dla osób o skórze wrażliwej i naczynkowej. Jeśli zastanawiasz się nad zabiegiem kwasem pirogronowym, poniżej znajdziesz wszystkie informacje o właściwościach i efektach jakich możesz się spodziewać po jego użyciu.

Właściwości kwas pirogronowego

Kwas pirogronowy dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym i sebostatycznym dedykowany jest głównie do stosowania w zabiegach wspomagających leczenie trądziku. Działanie keratoliczne kwasu, silnie złuszczające naskórek, jest pomocne w usuwaniu przebarwień zarówno posłonecznych jak i potrądzikowych. Seria kilku zabiegów z użyciem kwasu pirogronowego skutecznie oczyszcza cerę, likwiduje zaskórniki i zmniejsza wydzielanie sebum. Oprócz tego kwas pirogronowy wykazuje działanie nawilżające, stymulując skórę do produkcji kolagenu. Tym samym jest pomocny również w redukcji drobnych zmarszczek.
Czytaj także: HiFU Lifting – hit medycyny estetycznej

Zabieg kwasem pirogronowym step by step

Nie jest zalecane wykonywanie zabiegu kwasem pirogronowym w domu. Dotyczy to zwłaszcza osób, które do tej pory nie stosowały zabiegów kwasami i nie posiadają wiedzy jak prawidłowo wykonać zabieg i jakie środki ostrożności powinny zostać zachowane. Kurację najlepiej przeprowadzić w gabinecie, zdając się na doświadczenie kosmetyczki lub lekarza. Sam zabieg trwa kilka minut, aby osiągnąć najlepsze efekty zaleca się zabiegi w liczbie 4-8 powtórzeń w odstępach kilkudniowych. Po zastosowaniu kwasu skóra jest dość mocno zaczerwieniona, dlatego konieczne jest unikanie przez kilka dni wizyt na basenie, saunie i stosowania kosmetyków, które mogą dodatkowo podrażnić skórę. Ważne jest również, aby zabezpieczyć skórę wysoką ochronę przeciwsłoneczną, aby uniknąć przebarwień.

Dla kogo zabiegi kwasem pirogronowym?

Zabiegi kwasem pirogronowym zaleca się osobom, które mają problem z trądzikiem, zanieczyszczoną i pokrytą zaskórnikami cerą. Dobre efekty uzyskać można również w przypadku cery szarej i z przebarwieniami. W zależności od stężenia użytego kwasu, jego działanie może być na powierzchni naskórka i działać przeciw zaskórnikowo lub na poziomie skóry właściwej.

Przeciwwskazania do użycia kwasu

Zabieg odradza się osobom, które mają trądzik w bardzo ciężkim przebiegu, opryszczkę i łuszczycę. Ponadto alergicy i osoby z wrażliwą cerą powinny zabieg najpierw skonsultować ze specjalistą. Kobiety w ciąży i karmiące piersią nie powinny stosować zabiegów z użyciem kwasu pirogronowego.

Leczenie trądziku kwasem pirogronowym

Stosowanie kwasu pirogronowego może w znaczącym stopniu osłabić objawy trądziku. Zwłaszcza u osób, które mają trądzik w fazie aktywnej, seria zabiegów pomoże odblokować pory skóry i zmniejszyć liczbę istniejących zmian. Kwas pirogronowy dzięki swoim właściwościom powoduje, że cera przestaje się mniej przetłuszczać, jest wygładzona, a blizny potrądzikowe są rozjaśnione.