Laserowe odmładzanie twarzy – opis zabiegu, efekty

Młodość kojarzy się z sukcesem, atrakcyjnym wyglądem i gładką, pozbawioną zmarszczek twarzą. Dlatego też zabiegi odmładzające twarz nadal cieszą się ogromną popularnością. Każdy we własnym zakresie może podjąć próby zatrzymania młodości, zarówno higienicznym trybem życia, jak i zdrową dieta i zabiegami kosmetycznymi. W poniższym tekście podpowiemy jak zmniejszyć zmarszczki domowymi sposobami oraz które zabiegi kosmetyczne są najbardziej skuteczne w tym zakresie.

Odmłodzenie twarzy domowymi sposobami

Czy efekt młodszej cery można osiągnąć tylko drogimi zabiegami chirurgicznymi? Niekoniecznie. Widoczne odmłodzenie twarzy jest możliwe również w zaciszu domowym. Z użyciem dostępnych w drogeriach kosmetyków, z powodzeniem można poprawić stan cery i zmniejszyć efekty starzenia. Jednymi z najbardziej skutecznych preparatów odmładzających twarz są te zawierające pochodne witaminy A. Retinol dzięki swoim właściwościom przenika w skórę i stymuluje komórki do regeneracji. Regularne stosowanie preparatów zawierających pochodną witaminy A spłyca zmarszczki, rozjaśnia przebarwienia oraz wygładza cerę. Stosując kosmetyki z retinolem należy jednak pamiętać o wysokiej ochronie przeciwsłonecznej na co dzień.

Dobrą skutecznością w zmniejszeniu niewielkich zmarszczek wykazują się też preparaty zawierające algi morskie. Nie tylko doskonale nawilżają skórę. Działają również kompleksowo, zaopatrując skórę w cenne wartości odżywcze i regenerując zniszczony naskórek.

Warto zapamiętać: kosmetyki z algami odżywiają i nawilżają cerę, dostarczają też skórze wartościowych mikroelementów

 

Czytaj także: Na czym polega zabieg złuszczania kwasami?

 

Laserowe odmładzanie twarzy co to jest?

Domowe sposoby na zniwelowanie zmarszczek mogą być niewystarczające i w takim przypadku warto sięgnąć po cięższą broń w walce o młodszą skórę. Laserowe odmładzanie skóry twarzy wykonuje się najczęściej przy użyciu lasera CO2 lub frakcyjnego. Zabiegi z ich użyciem w pewnym stopniu powodują stan zapalny w skórze, mobilizując ją do wzmożonej pracy i stymulując do odbudowy. Najnowszej generacji sprzęt do laserowego odmładzania twarzy nie powoduje konieczności poddawania się długotrwałej rekonwalescencji. Pierwsze efekty widać już po pierwszym zabiegu – skóra jest bardziej napięta i gładka, choć niewielki rumień może utrzymywać się przez przez 2-3 dni.

Czy efekty odmładzania skóry laserem są trwałe?

Zabiegi laserowe na twarz wykazują nie tylko wysoką skuteczność, ale również zapewniają trwałe efekty zmniejszenia zmarszczek. Dodatkową zaletą poddania się serii zabiegów jest zmniejszenie niewielkich blizn oraz przebarwień. To o czym warto pamiętać, to postępowaniu po zabiegu. Regeneracja skóry rozpoczyna się tuż po zabiegu, dlatego istotne jest, aby nawilżać ją jak najczęściej oraz unikać słońca przez okres około miesiąca. Miejsca poddane zabiegowi przez 3-15 dni intensywnie brązowieją, a następnie się złuszczają i  jest to całkowicie normalne. Etapu tego nie wolno przyspieszać. Niewskazane jest w tym czasie stosowanie peelingów oraz masek. Najlepsze efekty odmłodzenia cery laserem osiąga się po serii 3-4 zabiegów, wykonywanych w 2-4 tygodniowych odstępach czasu.

Przeciwwskazania do zabiegu

Laserowe zabiegi na twarz nie zostaną wykonane u osób, które:

  • mają opryszczkę
  • są w ciąży i karmią piersią
  • chorują na nowotwory
  • leczą się retinoidami doustnymi
  • mają zaburzenia krzepnięcia
  • posiadają świeżą opaleniznę
  • chorują przewlekle na łuszczycę, cukrzycę i choroby autoimmunologiczne

 

Opinie o laserowym odmładzaniu skóry twarzy

Mimo, iż zabiegi laserowe nie należą do najtańszych, wiele osób się na nie decyduje. Doświadczony lekarz medycyny estetycznej na konsultacji poprzedzającej zabieg nie tylko opowie o przeciwwskazaniach do zabiegu, ale również przekaże jakich efektów po serii zabiegów z użyciem lasera można się spodziewać. Według opinii specjalistów z branży, ale i zwykłych klientów klinik medycyny estetycznej, laserowej odmłodzenie twarzy jest bardzo skuteczne w zmniejszeniu widoczności zmarszczek i poprawie napięcia oraz jakości skóry.