Leczenie bruksizmu Warszawa

Bruksizm to dolegliwość polegająca na patologicznym zaciskaniu szczęk, tarciu i zgrzytaniu zębami, najczęściej w trakcie snu. Siły, które wówczas się pojawiają, są znacznie większe niż podczas normalnego żucia pokarmów, dlatego też warto skorzystać z profesjonalnej pomocy!

Nieleczony bruksizm może doprowadzić do starcia koron zębowych, rozchwiania zębów, zwyrodnień stawów skroniowo-żuchwowych, stanów zapalnych, a także uporczywych bólów zębów, głowy, a nawet kręgosłupa.

Wśród przyczyn bruksizmu wskazuje się między innymi na predyspozycje genetyczne, braki zębowe, wady zgryzu, niewłaściwie wykonane wypełnienia, korony, mosty i protezy zębowe. Również zgrzytanie zębów może pojawić się w sytuacjach stresowych, kryzysowych, jako efekt nerwic, fobii, zaburzeń lękowych.

Osoby z bruksizmem często nie zdają sobie sprawy ze swojej dolegliwości. Mogą dowiedzieć się o niej od bliskich lub też od lekarza stomatologa, który zaobserwuje jej objawy.

Przy obserwacji pierwszych symptomów bruksizmu warto od razu rozpocząć leczenie. Leczenie bruksizmu obejmować może przygotowanie specjalnych wkładek – szyn odciążających nakładanych na zęby, które zabezpieczają je przed uszkodzeniem.

Również w leczeniu bruksizmu coraz częściej stosuje się botox – toksynę botulinową. Wówczas można wyeliminować przyczynę tej dolegliwości, czyli nadmiernie napięte mięśnie. Ten krótki i mało inwazyjny zabieg pozwala na uzyskanie długotrwałych efektów.

Z usługi leczenia bruksizmu z wykorzystaniem botoksu można skorzystać także w naszej klinice znajdującej się w Warszawie – zapewniamy doskonałe rezultaty leczenia tej dolegliwości!

Beauty Kingdom – leczenie bruksizmu Warszawa – skorzystaj z naszej oferty!

Wskazania do zabiegu:
• bruksizm – tarcie, zgrzytanie zębami

Przebieg i efekty zabiegu
Leczenie bruksizmu z wykorzystaniem botoksu jest mało inwazyjne, szybkie i skuteczne. Efekty to nie tylko zatrzymanie zgrzytania zębami oraz pozbycie się bólu, ale także złagodzenie i odmłodzenie rysów!

Zabieg ten przebiega podobnie jak w przypadku usuwania zmarszczek z użyciem toksyny botulinowej. Lekarz medycyny estetycznej po wykonaniu wywiadu z pacjentem przygotowuje strzykawkę z cienką igłą, do której nabiera się właściwą ilość preparatu i wstrzykuje w mięśnie odpowiedzialne za ruch stawów skroniowo żuchwowych. Cały czas trwania zabiegu to około 15 minut.

Rezultat zabiegu nie jest zauważalny od razu – należy zaczekać na niego od 3 do 7 dni, aby dostrzec znaczącą poprawę. Mięśnie działają słabiej, lecz nie powoduje to zaburzeń związanych z żuciem pokarmów. Jednocześnie dochodzi do pojawienia się pozytywnych efektów – redukcji zgrzytania zębami i objawów bólowych. Efekt zabiegu utrzymuje się przez około 4-6 miesięcy. Po tym czasie zabieg możemy wykonać kolejny raz.

Zalecenia po zabiegu
Nie masować skóry i nie stosować intensywnej mimiki. Należy też unikać promieniowania słonecznego, solarium, basenu i sauny.

Przeciwwskazania do zabiegu:
• ciąża i karmienie piersią
• nadwrażliwość na składniki preparatu
• choroby nowotworowe
• choroby autoimmunologiczne
• zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
• zaburzenia krzepnięcia krwi
• stosowanie leków przeciwzakrzepowych

Beauty Kingdom – leczenie bruksizmu Warszawa – zapraszamy!