Lipoliza – wszystko co warto wiedzieć o zabiegu

Regularne uprawianie sportu oraz zdrowa dieta mogą nie być wystarczające, aby pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej. Wiele godzin spędzonych na siłowni często nie daje efektu smukłej sylwetki, a nadmiar tkanki tłuszczowej zlokalizowanej na brzuchu czy udach może być frustrujący. Dla osób, które chcą skutecznie wymodelować figurę i uzyskać wymarzony wygląd, gabinety medycyny estetycznej proponują m.in. wykonanie zabiegu lipolizy iniekcyjnej.

Gdzie wykonać bezpiecznie zabieg lipolizy w Warszawie?

Najbezpieczniej jest udać się do dobrej kliniki medycyny estetycznej na konsultację ze specjalistą, który zweryfikuje problem z jakim się borykamy i zaproponuje odpowiednie leczenie. Dobór metody na pozbycie się tkanki tłuszczowej powinien być ustalony wspólnie z lekarzem, aby przyniósł jak najlepsze efekty. Mimo, że zabieg lipolizy laserowej nie jest inwazyjny i nie obciąża organizmu, to jednak trzeba mieć na uwadze, iż mogą pojawić się pewne powikłania po jego wykonaniu.

Co to jest i na czym polega zabieg lipolizy

Obecnie można skorzystać z kilku rodzajów zabiegów lipolizy i nie musi on dotyczyć tylko obszarów modelowania sylwetki. Popularnym zabiegiem jest również lipoliza podbródka. Mimo, iż efekty pojawiają się po około miesiącu, sam zabieg jest właściwie bezbolesny. Zabieg lipolizy laserowej jest dla pacjenta komfortowy i nie wiąże się z dużymi odczuciami bólowymi.

Jakie efekty przynosi redukcja tkanki tłuszczowej?

Niewątpliwą zaletą wykonania lipolizy iniekcyjnej są trwałe efekty zabiegu. Najlepsze rezultaty uzyskują pacjenci, którzy do tej pory prowadzili aktywny tryb życia, a sam zabieg miał pomóc w pozbyciu się tzw. boczków czy drugiego podbródka. Pierwsze efekty wykonania zabiegu są widoczne po kilku tygodniach. Zauważyć można poprawę jędrności skóry, zmniejszenie tkanki tłuszczowej i poprawę krążenia.

Lipoliza – wskazania i przeciwwskazania

W przypadku każdego zabiegu, nawet tak nieinwazyjnego jak lipoliza iniekcyjna, są określone wskazania i przeciwwskazania do jego wykonania.
Wskazaniem do zabiegu wykonania lipolizy jest nadmiar tkanki tłuszczowej zlokalizowany na ramionach, brzuchu, podbródku, udach i biodrach.
Zabieg nie zostanie wykonany, jeśli pacjent choruje na cukrzycę, choroby tarczycy lub ma zbyt niską krzepliwość krwi. Przeciwwskazaniem jest również ciąża, nowotwór i choroby wątroby oraz nerek.

Lipoliza iniekcyjna step by step

Przebieg zabiegu lipolizy laserowej z punktu widzenia pacjenta jest prosty i właściwie bezbolesny. Przy pomocy specjalnych igieł, lekarz wprowadza w tkankę specjalny preparat, który przenika do komórek tłuszczowych i je rozbija. Komórki obumierają i są z czasem wydalane wraz z produktami przemiany materii.

Opinie pacjentów o zabiegu lipolizy

Opinie o lipolizie iniekcyjnej oraz trwałe efekty, jakie uzyskują pacjentki po zabiegu, są najlepszym dowodem na skuteczność jej działania. Zmagając się z nadmiarem tkanki tłuszczowej i trudnościami z jej pozbyciem się, warto wykonać zabieg lipolizy, który na dobre rozprawi się z tym problemem.