Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Nie ma chyba osoby, której nie zależałoby na młodym wyglądzie i jędrnej, pełnej blasku skórze. Nie da się jednak ukryć, iż wraz z upływem czasu na skórze mogą pojawiać się przebarwienia, zmarszczki, a cera znacznie traci na jędrności. Dla wszystkich tych, którzy chcą zatrzymać proces starzenia skóry oraz pozbyć się mankamentów urody, dedykowane są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Rodzaje zabiegów medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna oferuje cały szereg zabiegów, które pomagają pozbyć się kompleksów, zatrzymać upływający czas i zniwelować defekty urody. Jednymi z najbardziej popularnych zabiegów są te dotyczące twarzy. Zabiegi mają na celu m.in. poprawienie jędrności skóry, zlikwidowanie szpecących przebarwień starczych lub posłonecznych. Bardzo popularne są również zabiegi modelujące i poprawiające kształt ust oraz niwelujące zmarszczki. Medycyna estetyczna ma jednak do zaoferowania o wiele więcej. W ofercie zabiegów najlepszych gabinetów medycyny estetycznej z Warszawy znaleźć można zabiegi modelujące i odchudzające sylwetkę, poprawiające jakość i strukturę włosów oraz likwidujące szpecące blizny.
Czytaj także: Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Usuwanie przebarwień posłonecznych i melasmy

Przebarwienia, zwłaszcza te na twarzy, trudno jest zamaskować. Widoczne są gołym okiem i dla wielu osób stanowią źródło frustracji i kompleksów. Są jednak zabiegi przy pomocy których można zmniejszyć ciemne plamy przebarwień lub w znaczącym stopniu je rozjaśnić. Jednymi z najpopularniejszych zabiegów, które pomogą pozbyć się problemu, są zabiegi z użyciem peelingów chemicznych, Dermapen, zabiegi laserem oraz Cosmelan. Efekty zabiegów zależą od indywidualnych predyspozycji każdej osoby i bywa, że jest on trudny do przewidzenia. Jednak prawidłowe leczenie, prowadzone pod okiem doświadczonego lekarza, pomoże uzyskać dobre efekty.

Redukcja zmarszczek botoksem

Aby wygładzić zmarszczki i przywrócić skórze naturalny kształt i efekt zrelaksowanej cery, stosuje się preparaty na bazie botoksu. Rysy twarzy po zabiegu wydają się łagodniejsze, a cera sprawia wrażenie odmłodzonej. Toksynę botulinową, znaną bardziej pod nazwą botoks, stosuje się m.in do wypełnienia zmarszczek mimicznych, tzw. kurzych łapek, do podniesienia opadających kącików ust czy poprawy wyglądu szyi.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Powiększanie ust przy użyciu kwasu hialuronowego jest jednym z najczęstszych zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. Kwas hialuronowy jest substancją bezpieczną, a wypełnione przy jego użyciu usta mają naturalny wygląd. Przy pomocy kwasu hialuronowego można nie tylko powiększyć usta, ale również m.in. zniwelować opadające kąciki ust.

Cena zabiegów medycyny estetycznej

Ceny poszczególnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej mogą się różnić między sobą w zależności od miasta. Różnica bywa znacząca zwłaszcza na korzyść mniejszych miejscowości. Warto jednak śledzić wybrane gabinety medycyny estetycznej, często bowiem zdarza się, że oferują one nie tylko niższe, promocyjne ceny, ale również możliwość ratalnej opłaty za zabiegi.

Gdzie wykonać zabiegi z zakresu medycyny estetycznej?

Zainteresowanie zabiegami medycyny estetycznej jest ogromne, dlatego tym bardziej rozważnie należy dobierać miejsca, w których chcemy dbać o urodę. Warto wybierać na konsultacje te gabinety, które posiadają wysokiej klasy sprzęt, ale również wykwalifikowaną kadrę lekarzy.