Mezoterapia igłowa Warszawa w Beauty Kingdom: zalety, wskazania, cena

Mezoterapia mikroigłowa jest nie tylko zabiegiem wszechstronnym, ale i dostępnym na każdą kieszeń. Cena pojedynczego zabiegu, która wynosi około 120 zł oraz dobroczynne działanie mikronakłuwania na skórę sprawia, iż znaleźć go można w ofercie większości gabinetów kosmetycznych i klinik medycyny estetycznej. Cellulit, rozstępy, blizny potrądzikowe? Wypróbuj mezoterapię mikroigłową!

Mezoterapia mikroigłowa: wskazania do zabiegu

Najlepsze efekty mezoterapii mikroigłowej osiąga się po przeprowadzeniu serii zabiegów. Ich ilość powinna zostać określona przez specjalistę, który będzie je wykonywał.
Wskazania do przeprowadzenia mikronakłuwania skóry, to:

 • widoczne ślady po trądziku
 • cera zanieczyszczona zaskórnikami.
 • rozszerzone naczynka
 • skóra zniszczona długotrwałym przebywaniem na słońcu
 • cera dojrzała, z widocznymi zmarszczkami

Zabieg polecany jest również osobom, które zmagają się z cellulitem i rozstępami. Mezoterapia mikroigłowa to skuteczna metoda na odmłodzenie cery i jej odświeżenie. Polecana w przypadku wiotkiej i opadającej skóry na policzkach. Seria kilku zabiegów mezoterapii mikroigłowej poprawia owal twarzy i spłyca zmarszczki.

Zobacz także: Korekta powiek: na czym polega zabieg?

Mikronakłuwanie skóry step by step

Zabieg rozpoczyna się dokładnym zmyciem makijażu oraz zanieczyszczeń z obszaru, który ma zostać poddany zabiegowi. Następnie miejsce to jest dokładnie dezynfekowane. W kolejnym etapie specjalista rozpoczyna rollowanie skóry przy pomocy specjalnego rollera, wyposażonego w mikroigły. Dobór długości igieł i głębokości nakłucia zależy od stanu skóry i musi być dobierany indywidualnie. Zabieg trwa około 10-15 minut.
Po zabiegu może wystąpić niewielki rumień w miejscu nakłucia oraz słabe krwawienie. Objawy te ustępują po kilku godzinach, a pacjent może wrócić do normalnego trybu życia.

Efekty mezoterapii mikroigłowej są zauważalne ć już po pierwszym zabiegu. Skóra jest wyraźnie napięta i bardziej jędrna. Lepiej wchłania aplikowane na cerę kosmetyki, jest gładsza i milsza w dotyku.

Przeciwwskazania do mezoterapii mikroigłowej

Przeciwwskazania do wykonania mezoterapii mikroigłowej nie różnią się od tych, które wykluczają z wykonania innych zabiegów medycyny estetycznej.
Zabieg nie powinien zostać wykonany u osób, które:

 • przyjmują retinoidy doustne
 • są w ciąży
 • mają zaburzoną krzepliwość krwi
 • chorują na cukrzycę
 • mają skłonność do tworzenia się bliznowców
 • posiadają na skórze znamiona, brodawki, pieprzyki

Jak często wykonywać zabieg mezoterapii mikroigłowej?

Częstotliwość oraz liczba zabiegów mezoterapii mikroigłowej zależy od stanu cery oraz efektów, jakie mają zostać osiągnięte. Dobór powtórzeń zabiegu powinien zostać wskazany przez specjalistę, który będzie go wykonywał. Przyjmuje się, że dla uzyskania optymalnego rezultatu, konieczne jest wykonanie 4-5 zabiegów w określonych odstępach czasu