Mezoterapia oczu

Delikatna skóra wokół oczu wymaga wyjątkowej troski. To właśnie w tym miejscu najszybciej widać upływający czas i pojawiające się pierwsze zmarszczki. O okolice wokół oczu warto dbać już po 20 roku życia, kiedy to skórą powoli zaczyna tracić na jędrności. Problemem wielu osób jest również opuchlizna pod oczami, sińce i nieestetyczne “worki”. Stosując specjalne kremy pod oczy i poddając się profesjonalnym zabiegom można nie tylko opóźnić widoczne efekty starzenia, ale również zmniejszyć zmarszczki, ujędrnić skórę pod oczami i zlikwidować opuchliznę. Jak działa mezoterapia okolic oczu i dla kogo jest wskazana?

Mezoterapia okolic oczu, dla kogo?

Zmarszczki wokół oczu są pierwszą oznaką starzenia się skóry. Cienie i worki pod oczami również nie wyglądają atrakcyjnie i dodają lat. Domowymi metodami nie jest możliwe trwałe pozbycie się problemu. Na szczęście istnieją zabiegi przy pomocy których można je znacząco zmniejszyć, bez ingerencji chirurgicznej. Popularny zabieg mezoterapii igłowej okolic oczu jest dedykowany osobom, które posiadają sińce i worki pod oczami, widoczne tzw. “kurze łapki” oraz mają cienką i przesuszoną skórę wokół oczu. Mezoterapia dobrze radzi sobie również z problemem opuchlizny pod oczami.

Zobacz także: Operacja żuchwy – dla kogo?

Zalety wykonania zabiegu odmładzającego pod oczy

Mezoterapia igłowa jest skutecznym zabiegiem odmładzającym okolice pod oczami, a jednocześnie w pełni bezpiecznym. Ponieważ jest zabiegiem nieinwazyjnym, czas rekonwalescencji po jest minimalny, a pierwsze efekty widoczne tuż po wykonaniu pierwszego zabiegu. Ceniona jest za zapobieganie m.in. workom i cieniom pod oczami.

Za największe zalety mezoterapii uznaje się:

  • intensywne nawilżenie okolic oczu
  • zmniejszenie obrzęków i zapobieganie odkładaniu się tkanki tłuszczowej
  • działanie przeciwzmarszczkowe, mobilizuje skórę do procesów naprawczych i produkcji włókien kolagenowych
  • redukcję sińców pod oczami

Zabieg nie tylko zmniejsza istniejące zmarszczki, worki i sińce pod oczami, ale również zapobiega powstawaniu nowych.

Przebieg zabiegu mezoterapii oczu

Mezoterapia okolic oczu trwa krótko, kilka – kilkanaście minut. Specjalista przy użyciu specjalnej igły wprowadza pod skórę preparat rewitalizujący. Miejsce nakłucia nie jest mocno widoczne i po zakończonym zabiegu można je zamaskować przy użyciu makijażu.
Zaletą mezoterapii oczu jest krótki czas zabiegu oraz szybki powrót do codziennych obowiązków. Zabieg nie wymaga długiej rekonwalescencji i daje szybkie efekty w krótkim czasie.

Cena zabiegu i postępowanie PO

Aby uzyskać optymalny efekt odmłodzenia okolic oczu, zalecane jest wykonanie serii zabiegów w określonych odstępach czasu. Zazwyczaj specjaliści radzą wykonanie 3-5 zabiegów co 10 dni. Cena wykonania pojedynczej mezoterapii oczu wynosi około 300 zł. Ostateczna cena zależna jest od rodzaju preparatu, który zostanie użyty podczas zabiegu jak również ilości zaplanowanych zabiegów w kuracji.