Modelowanie korekta policzków

Bezinwazyjne zabiegi poprawiające wygląd twarzy nie są już niczym niezwykłym. Te dedykowane modelowaniu twarzy polecane są wszystkim tym, którzy chcą poprawić proporcje, zniwelować opadające policzki i zyskać młodszy wygląd. Na korektę policzków decyduje się coraz więcej osób, którym zależy na lepszym wyglądzie oraz samopoczuciu. Najczęściej do zabiegów poprawiających owal twarzy stosuje się kwas hialuronowy. Zobaczmy które zabiegi z jego wykorzystaniem są najlepsze i jaki zabieg na opadające policzki i przywrócenie symetrii twarzy jest najbardziej efektywny.

Pierwsze oznaki starzenia skóry

Wraz z upływem lat skóra traci jędrność. W zależności od trybu życia, diety, aktywności fizycznej i stosowania używek, pierwsze oznaki starzenia cery mogą być widoczne już po 25 rż. Skóra staje się przesuszona, zaczynają być widoczne zmarszczki wokół oczu, na czole, również drobne przebarwienia cery. Można opóźnić proces starzenia skóry stosując maski algowe, preparaty zawierające retinol oraz wysoką ochronę przeciwsłoneczną. Widoczne zmarszczki mimiczne i zapadnięte policzki najlepiej jest jednak usunąć poddając się profesjonalnym zabiegom ujędrniającym i poprawiającym gęstość skóry.

Czytaj także: Domowe sposoby na trądzik

Kwas hialuronowy i jego zastosowanie

Wraz z wiekiem tkanka podskórna ma tendencję do zanikania, przez co policzki opadają, często wręcz stają się płaskie. Uwypuklić zapadnięte policzki można przy pomocy zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego. Substancja ta ma szerokie zastosowanie do zmniejszania oznak starzenia. Może być używana do wypełnienia zmarszczek, modelowania i powiększania ust, przydatna jest również w procesie regenerowania i gojenia ran oraz owrzodzeń.

Modelowanie policzków kwasem hialuronowym

Zaletą stosowania kwasu hialuronowego w zabiegach estetycznych jest ich odwracalność. Użyty do wypełnienia zmarszczek czy uwypuklenia zapadniętych policzków kwas hialuronowy z czasem zostaje wchłonięty przez skórę i zabieg należy ponowić. Dlatego dla osób, które obawiają się efektów finalnych i mają obawy przed zabiegami chirurgii plastycznej, a jednocześnie chcą poprawić owal twarzy i zyskać młodszy wygląd, poleca się m.in. wolumetrię policzków z użyciem kwasu hialuronowego. Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym jest w pełni bezpieczne, pomaga przywrócić skórze gęstość i elastyczność. Nawilża cerę, a efekty zauważalne są tuż po. Po zabiegu przez 2 do 3 dni może utrzymywać się niewielki obrzęk oraz zasinienie na obszarze poddanym zabiegowi.

Przeciwwskazania do zabiegu

Podniesienie policzków z użyciem kwasu hialuronowego jest zabiegiem nie tylko skutecznym, ale i w pełni bezpiecznym. Zanim jednak się mu poddany konieczne będzie wcześniejsze spotkanie ze specjalistą, który będzie wykonywał zabieg odmładzający twarz. Mimo, iż zabieg nie jest obarczony długą listą możliwych powikłań PO, to jednak istnieje szereg przeciwwskazań, które mogą nas z niego wykluczyć. Do najważniejszych należą: stany zapalne skóry, opryszczka, trądzik, choroby autoimmunologiczne.

Opinie o zabiegu na opadające policzki

Zabiegi na twarz, które wykona się w profesjonalnym gabinecie, specjalizującym się w medycynie estetycznej wykazują się dużą skutecznością. Warto jednak jeszcze przed zabiegiem porozmawiać ze specjalistą jakich efektów finalnych należy się spodziewać. Według opinii ekspertów oraz osób, które poddały się zabiegowi podniesienia policzków efekt PO jest bardzo dobry. Skóra po kilku miesiącach nie wraca do stanu sprzed zabiegu, mimo, iż kwas hialuronowy został przez nią wchłonięty.