Lifting twarzy za pomocą nici

Opadające policzki, zmarszczki wokół oczu i na czole, mniejsza jędrność skóry, tak w skrócie można opisać twarz przeciętnej osoby po 40-stym roku życia. Na szczęście najnowsze odkrycia medycyny estetycznej umożliwiają nie tylko zmniejszenie skutków starzenia, ale również poprawę ogólnego wyglądu twarzy. Jednym z najbardziej skutecznych zabiegów odmładzających jest lifting twarzy nićmi PDO. W poniższym artykule nieco bliżej przyjrzymy się temu zabiegowi.

Co to jest lifting twarzy nićmi

Lifting twarzy nićmi jest jednym z podstawowych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Mimo, iż może być stosowany na inne obszary ciała, to właśnie na twarz stosowany jest najczęściej. Najbardziej spektakularne efekty zabiegu osiąga się łącząc lifting nićmi PDO z innymi zabiegami odmładzającymi, np. mezoterapią czy popularnymi wypełniaczami.
Zabieg liftingu twarzy polega na wszczepieniu w twarz nici, przy pomocy bardzo cienkiej igły. Umieszcza się je pod skórą równolegle lub prostopadle tworząc “stelaż”. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, a zastosowane podczas zabiegu nici PDO nie są ani widoczne, ani tym bardziej wyczuwalne palpacyjnie. Zabieg nie pozostawia blizn.

Czytaj także: Czy depilacja laserowa jest bolesna?

Przygotowanie do zabiegu

Zaletą wykonania odmładzania twarzy nićmi PDO jest m.in. możliwość wykonania zabiegu przez cały rok, bez wykluczenia miesięcy letnich. Pacjent nie musi specjalnie przygotowywać się do jego wykonania, ale ważne, aby przestrzegać kilku zaleceń postępowania zarówno przed, jak i po zabiegu. Specjaliści radzą, aby na tydzień przed planowanym liftingiem PDO odstawić leki przeciwzakrzepowe oraz nie opalać skóry, która ma zostać poddana zabiegowi. Warto również wykonać podstawowe badania, jeśli lekarz wykonujący zabieg zadecyduje o konieczności ich wykonania. Cena liftingu twarzy nićmi PDO w zależności od lokalizacji gabinetu w którym zabieg zostanie wykonany, wynosi 1500 zł.

Przebieg zabiegu liftingu nićmi

Sama nazwa “lifting twarzy nićmi” może dla niektórych brzmieć nieco przerażająco. W zabiegu nie ma jednak czynników, których należy się obawiać. Jest on bezpieczny, nie trwa długo, a efekty widoczne są tuż po jego wykonaniu. Poszczególne etapy liftingu nićmi, to w pierwszej fazie nałożenie kremu znieczulającego, a następnie wprowadzenie pod skórę nici. Ich długość oraz miejsce rozlokowania dobierane jest indywidualnie. Po około 40-60 minutach zabieg jest doprowadzony do końca, a pacjent wychodzi z gabinetu jedynie z niewielka opuchlizną obszaru poddanemu zabiegowi i zasinieniem. Objawy te ustępują po kilku dniach.

Mocne strony zabiegu i efekty po

Za największe zalety wykonania liftingu nićmi można uznać świetne efekty PO, krótki czas rekonwalescencji oraz czas zabiegu, który wynosi około godziny. Mimo, iż zabieg dobrze jest powtórzyć po mniej więcej 2 latach, to efekty jego wykonania znacząco poprawiają wygląd twarzy na długi czas. Skóra pozbawiona jędrności, zmarszczki, opadające policzki zostają w znacznym stopniu zniwelowane, a twarz zyskuje młody wygląd.

Czy zabieg nićmi jest bolesny?

Pacjent podczas zabiegu nie odczuwa dolegliwości bólowych. Obszar poddany zabiegowi jest wcześniej miejscowo znieczulony specjalną maścią. Po zabiegu może, ale nie musi wystąpić niewielkie zasinienie miejsca w które wprowadzono nici.