Peeling kawitacyjny – wskazania, efekty, cena

Oczyszczanie cery zazwyczaj kojarzy się z mało przyjemnym i bolesnym zabiegiem, po którym skóra jest zaczerwieniona. Jeśli szukacie mało inwazyjnego peelingu, który dogłębnie oczyści Waszą skórę, a jednocześnie chcecie zrelaksować się w gabinecie kosmetycznym, spróbujcie kawitacji. Ten niezwykle skuteczny sposób na oczyszczenie cery przy pomocy ultradźwięków, pomoże nie tylko uzyskać gładką i pełną blasku skórę. Rozprawi się również z niewielkimi zaskórnikami. Zobacz co to jest peeling kawitacyjny i jak przygotować się do zabiegu.

Co to jest peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny może być wykonywany u osób w każdym wieku. Świetnie sprawdza się jako zabieg pielęgnujący młodą skórę, jak i oczyszczający cerę dojrzałą. Zasada działania kawitacji jest prosta. Przy pomocy ultradźwięków, na wilgotnej skórze twarzy powstają mikropęcherzyki, które ulegając rozpadowi, rozbijają rogowe warstwy naskórka.
Czytaj także: Peelingi chemiczne na trądzik

Peeling kawitacyjny krok po kroku

Te osoby, które nie korzystają z usług kosmetyczki, często nie wiedzą jak wygląda peeling kawitacyjny krok po kroku. Zabieg trwa około 60 minut i podzielony jest na kilka etapów. W pierwszej fazie kosmetyczka zmywa twarz z makijażu, brudu i zanieczyszczeń. Następnie na twarz zostanie nałożone serum, a kosmetyczka przy pomocy specjalnej szpatułki przez którą przechodzą ultradźwięki, rozpocznie zabieg. Zabieg nie jest wcale bolesny, w trakcie można odpocząć i się zrelaksować. Po zabiegu nastąpi zmycie serum oraz zostanie nałożona maska.

Mikrodermabrazja czy peeling kawitacyjny?

Trudno jednoznacznie ocenić który zabieg wybrać, mikrodermabrazję czy peeling kawitacyjny. Oba zabiegi różnią się między sobą sposobem wykonywania, działaniem oraz efektami. Przy peelingu kawitacyjnym na pewno warto zwrócić uwagę na jego delikatne działanie, które dla niektórych osób może nie być wystarczające. Stosując zabiegi mikrodermabrazji diamentowej lub korundowej efekt zabiegu jest bardziej widoczny, jednak nie można ich stosować do każdej cery. Peeling kawitacyjny jest zabiegiem na tyle delikatnym, że mogą go stosować osoby z cerą wrażliwą, problematyczną, trądzikową czy dojrzałą. W przypadku mikrodermabrazji wskazania są nieco inne.

Wskazania do wykonania oczyszczania kawitacyjnego

Wskazaniem do wykonania kawitacji jest zanieczyszczona i pozbawiona blasku cera oraz widoczne wygładzenie skóry. Osoby, które posiadają liczne zaskórniki oraz niedoskonałości, po wykonanym zabiegu zauważą widoczną poprawę. Peeling kawitacyjny polecany jest zwłaszcza osobom z trądzikiem

Peeling kawitacyjny a ciąża

Panie w ciąży i w okresie karmienia piersią nie powinny poddawać się zabiegowi oczyszczania kawitacyjnego. Inne przeciwwskazania do wykonania zabiegu to: zakażenia skóry, padaczka, niewydolność krążeniowa, rozrusznik serca, nowotwór i choroby tarczycy.

Jakie efekty można uzyskać?

Zabieg oczyszczania kawitacyjnego świetnie ujędrnia cerę, dzięki czemu wygląda ona młodziej. Można go stosować do wszystkich typów cery, począwszy od tłustej i mieszanej, po wrażliwą. Seria zabiegów może być pomocna w pozbyciu się przebarwień.