Carbon Peel, czyli peeling węglowy na problemy z cerą

Peelingi i maseczki węglowe znane są ze swoich doskonałych właściwości oczyszczających skórę. Dobroczynnego wpływu kosmetyków oraz zabiegów z tym składnikiem nie można pominąć zarówno w codziennej pielęgnacji cery jak i podczas profesjonalnych zabiegów w salonie kosmetycznym. Jak stosować kosmetyki z węglem oraz które zabiegi z jego użyciem są najbardziej skuteczne?

Co to jest Carbon Peel?

Peelingi węglowe, specjalne żele do mycia twarzy czy maseczki z tym składnikiem dostępne są w każdej drogerii. Nie bez powodu węgiel jako składnik preparatów do pielęgnacji urody jest tak popularny. Bardzo dobrze oczyszcza cerę, normalizuje pracę gruczołów łojowych. To niezastąpiony element kosmetyków do pielęgnacji skóry trądzikowej, szarej i pozbawionej blasku oraz zanieczyszczonej. Dobrze radzi sobie też ze zmniejszeniem śladów po trądziku i niwelowaniem drobnych zmarszczek.
Zabieg Carbon Peel to wszechstronna pielęgnacja cery, która wymaga odświeżenia oraz oczyszczenia. Peeling węglowy złuszcza martwe komórki naskórka i stymuluje skórę do produkowania nowych włókien kolagenowych. Zabieg odbywa się przy pomocy laserowego naświetlania skóry, na którą wcześniej została nałożona specjalna maska z aktywnym węglem.

Czytaj także: Jak wykonać makijaż z efektem glow?

Przebieg zabiegu krok po kroku

Wiele osób decyduje się na profesjonalny zabieg Carbon Peel, ponieważ jest on nie tylko doskonałym sposobem na oczyszczenie cery, ale również nie powoduje dużych odczuć bólowych.
Przed jego wykonaniem nie jest polecane opalanie się, stosowanie innych zabiegów złuszczających oraz spożywania alkoholu na dobę przed planowanym zabiegiem.

Zabieg Carbon Peel rozpoczyna się w od dokładnego oczyszczenia cery przez wykwalifikowaną kosmetyczkę lub kosmetologa. W kolejnym kroku na skórę aplikowana jest emulsja węglowa, która musi zostać dokładnie wtarta w skórę, aby dotrzeć do wszystkich porów oraz niedoskonałości. Preparat pozostawia się na twarzy około 10-15minut. Po tym czasie skóra jest naświetlana laserem na całym obszarze zabiegowym. Po zabiegu specjalista nałoży na skórę maskę lub preparat chłodzący-nawilżający.

Peeling węglowy wskazania

Zaletą profesjonalnego peelingu węglowego jest jest wszechstronność. Dobrze radzi sobie z cerą zarówno trądzikową jak ze zmarszczkami. Głównymi wskazaniami do zabiegu jest:

  • skóra z widocznymi oznakami starzenia
  • cera zanieczyszczona z zaskórnikami
  • cera łojotokowa
  • cera pozbawiona blasku, szara

Przeciwwskazania do Carbon Peel

Laserowy peeling węglowy nie powinien zostać wykonany u osób które:

  • chorują na cukrzycę lub choroby nowotworowe
  • są uczulone na światło lasera
  • są w ciąży i karmią piersią
  • chorują na bielactwo
  • łuszczycę
  • epilepsję

Cena laserowego peelingu węglowego

Cena pojedynczego peelingu węglowego wynosi około 350 zł. Dla jak najlepszych efektów polecane jest wykonanie zabiegu w serii 3-4 powtórzeń.