Mikropigmentacja co to jest i dla kogo jest przeznaczona?

Mikropigmentacja medyczna jest jednym ze sposobów na poprawę wyglądu i zmniejszenie defektów urody. To również skuteczna metoda na zmniejszenie skutków niektórych chorób oraz przewlekłych dolegliwości. Czym jest mikropigmentacja medyczna i kto powinien się jej poddać?

Zabieg pigmentacji medycznej

Makijaż permanentny podkreślający usta, oczy czy brwi na stałe wpisał się do oferty wielu salonów kosmetycznych. Mikropigmentacja medyczna jest zabiegiem również permanentnym, ale o nieco innym zastosowaniu. Dzięki tej metodzie można odbudować utracone brwi, poprawić kontur ust, ukryć blizny czy utratę włosów. Jest to jedna z najmniej inwazyjnych metod na poprawę defektów ciała, dzięki której można odzyskać dawny wygląd lub skorygować mankamenty urody.

Przebieg zabiegu pigmentacji jest prawie identyczny jak wykonanie klasycznego, upiększającego makijażu permanentnego. Specjalista przy pomocy urządzenia z igłą nakłuwa obszar ciała, wprowadzając pod skórę mieszankę barwnika. Zabieg bywa nieco bolesny, jednak jest całkowicie bezpieczny. W niektórych przypadkach dla uzyskania lepszego efektu koniecznie może być powtórzenie zabiegu. Efekt utrzymuje się około 2 lat.

Czytaj także: Fluid permanentny, sposób na nieskazitelny look

Zagęszczenie rzęs i brwi mikropigmentacją

Bywa, że w przypadku przewlekłych chorób lub poparzeń tracimy trwale brwi oraz rzęsy. Jest to problem nie tylko natury estetycznej. Może powodować również niską samoocenę oraz kompleksy. Problem ten można zlikwidować dzięki pigmentacji medycznej. Zabieg ten daje naturalny i trwały efekt rekonstrukcji i zagęszczenia brwi oraz rzęs.

Mikropigmentacja skóry głowy i blizn

Mikropigmentacja medyczna ma szerokie zastosowanie w maskowaniu blizn, dolegliwości skórnych czy przebytych nowotoworów. Przykładem wykorzystania zabiegu i uzyskania świetnych efektów po, może być pigmentacja medyczna skóry głowy u osób, które zmagają się z różnymi odmianami łysienia. Zabieg polecany jest osób łysiejących, cierpiących na łysienie plackowate, z bardzo rzadkimi włosami, posiadającym widoczne blizny na skórze głowy.

Przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazania do wykonania mikropigmentacji medycznej to:

  • aktywna opryszczka
  • choroba nowotworowa w fazie aktywnej
  • skłonność do tworzenia się bliznowców i ziarniaków
  • trądzik
  • opalenizna
  • wirusowe infekcje skórne
  • ciąża i karmienie piersią

Postępowaniu po zabiegu mikropigmentacji

Mikropigmentacja medyczna nie jest inwazyjnym zabiegiem, mimo to po jej wykonaniu należy unikać pobytu na basenie, w saunie oraz na słońcu. Nie jest wskazane długie przebywanie w wodzie oraz złuszczanie miejsc poddanych zabiegowi. Do pielęgnacji obszaru poddanego zabiegowi należy stosować wyłącznie preparaty polecone przez kosmetologa lub lekarza wykonującego zabieg.

Koszt zabiegu pigmentacji medycznej ustalany jest zazwyczaj indywidualnie i zależy od obszaru, który ma zostać poddany zabiegowi. Średnio jest to cena około od 600 zł do 7000 zł.