Jak zlikwidować worki pod oczami?

Worki pod oczami pojawiają się zazwyczaj po nieprzespanej nocy i u osób, które prowadzą siedzący tryb życia. Twarz z opuchniętymi oczami wygląda starzej i mało atrakcyjnie, co trudno jest ukryć pod makijażem. Można jednak trwale usunąć usunąć worki pod oczami, poddając się zabiegom z zakresu medycyny estetycznej. Jak skutecznie pozbyć się worków pod oczami oraz skąd tak naprawdę się biorą, postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Skąd biorą się cienie pod oczami?

Przyczyny powstawania worków pod oczami bywają różne i chcąc poznać powód ich pojawienia się trzeba przeanalizować swój tryb życia oraz wziąć pod uwagę szereg chorób, które mogą je powodować. Za najczęstszą przyczynę pojawienia się worków pod oczami uznaje się niehigieniczny tryb życia: częste imprezy, niedosypianie, niewłaściwa dieta. U osób, które stronią od sportu mogą pojawić się worki pod oczami z powodu zastojów limfy w tkance podskórnej. Worki pod oczami i opuchnięte powieki mogą być też skutkiem nadmiernego opalania, są również częstą przypadłością występującą u osób chorujących na nerki, serce, choroby tarczycy i układu krążenia. Do walki z workami pod oczami najlepiej jest zabrać się kompleksowo, sprawdzając w pierwszej kolejności dlaczego się pojawiły oraz stosując odpowiednie zabiegi w celu ich likwidacji.
Czytaj także: Jak wyszczuplić sylwetkę bez ćwiczeń?

Jak usunąć worki pod oczami?

Jest możliwe zniwelowanie worków pod oczami zarówno domowymi metodami jak i poddając się zabiegom z zakresu medycyny estetycznej. Już nasze babcie na opuchnięte powieki stosowały ciepłe woreczki z herbatą. Metoda ta co prawda działa doraźnie, ale daje dobre efekty. Na opuchnięte powieki warto również stosować specjalne kremy i żele chłodzące lub położyć plasterki z ogórka. Najskuteczniej można jednak pozbyć się worków pod oczami przy pomocy profesjonalnych zabiegów, które zlikwidują problem raz na zawsze.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Zanim poddamy się zabiegowi likwidacji worków pod oczami, warto jest udać się na wizytę do lekarza i przeprowadzić badania, aby ustalić przyczyną ich pojawienia się. Specjalista dobierze również odpowiednią metodę pozbycia na się problemu. Najpopularniejsze zabiegi na worki pod oczami to: mezoterapia igłowa, lipoliza iniekcyjna i lipoliza laserowa. Zabiegi te są w pełni bezpieczne dla pacjenta, przed ich wykonaniem należy jednak porozmawiać z lekarzem o postępowaniu po zabiegu jak i ewentualnych przeciwwskazaniach do jego wykonania.

Ile kosztuje usuwanie worków pod oczami?

Usuwanie worków pod oczami jest popularne i wykonywane w większości klinik oferujących zabiegi medycyny estetycznej. W zależności od wybranej metody, koszt wykonania zabiegu może wynosić 500-1500 zł. Często konieczne jest wykonanie zabiegu 2-3 krotnie, aby uzyskać najlepszy efekt.