Toksyna botulinowa Warszawa, leczenie nadpotliwości

Botox to jeden z najbardziej popularnych zabiegów stosowanych w gabinetach medycyny estetycznej. Dostępny jest również w naszym salonie znajdującym się w Warszawie!

Zabieg z użyciem botoksu, czyli inaczej toksyny botulinowej jest rekomendowany na zmarszczki pochodzenia mimicznego. Pozwala na uzyskanie doskonałych efektów widocznych nawet przez ponad pół roku. Następnie można go powtórzyć, by skóra zawsze wyglądała młodo!

Toksyna botulinowa to silna neurotoksyna, która oddziałuje na układ nerwowo-mięśniowy. Powoduje ona zablokowanie przewodnictwa pomiędzy nerwem a mięśniem, zmniejszając aktywność mięśniową. W rezultacie możliwe jest zmniejszenie lub całkowite zlikwidowanie widocznych zmarszczek mimicznych, które są rezultatem ruchu mięśni twarzy.

Ze względu na swoje właściwości botoks stosowany jest obecnie nie tylko w medycynie estetycznej, ale także w innych dziedzinach medycyny, w tym między innymi przy nadmiernym napięciu mięśniowym, chorobach neurologicznych. Również pozwala na zmniejszenie zbyt dużej potliwości pod pachami, na dłoniach, stopach i twarzy oraz daje ulgę przy bólach migrenowych głowy.

Beauty Kingdom – toksyna botulinowa Warszawa – skorzystaj z naszej oferty!

Wskazania do zabiegu:
• zmarszczki poprzeczne na czole
• zmarszczki pomiędzy brwiami – lwie zmarszczki
• zmarszczki wokół oczu – kurze łapki
• zmarszczki dolnej części twarzy – zmarszczki marionetki
• zmarszczki wokół ust – zmarszczki palacza
• zmarszczki ma brodzie
• zmarszczki na szyi

Przebieg i efekty zabiegu
Zabieg taki jak botox przeprowadzany jest przez lekarza medycyny estetycznej po uprzedniej konsultacji z pacjentem, podczas której omawiane są jego efekty.

Najczęściej do zabiegu stosujemy preparaty Botox i Azzalure od renomowanych producentów, co przekłada się na ich bezpieczeństwo oraz skuteczność.

Toksyna botulinowa w odpowiedniej dawce wstrzykiwana jest w odpowiednie miejsca na twarzy, a następnie rozprowadzana przez lekarza dla uzyskania optymalnych rezultatów.

Podczas zabiegu mogą pojawić się niewielkie dolegliwości bólowe przypominające ugryzienia komara, dlatego też najczęściej nie ma potrzeby stosowania znieczulenia. Gdy jednak klient chce zmniejszyć ból, można zastosować znieczulenie specjalnym kremem, który nakłada się na skórę.

Pierwsze rezultaty zabiegu zauważalne są po około 2-3 dniach, ale na pełny efekt należy zaczekać do około 7 dni. Zmarszczki pozostają wygładzone przez okres około 3-6 miesięcy w zależności od indywidualnych predyspozycji klienta. Potem zabieg może być wykonany kolejny raz.

Zalecenia pozabiegowe
Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, obrzęknięta, mogą pojawić się krwiaki. Należy unikać dotykania i masowania miejsc wkłuć oraz przez 4 godziny po zabiegu nie pochylać głowy w dół.

Przeciwwskazania do zabiegu:
• okres ciąży i karmienia piersią
• zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, w tym choroba miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona
• infekcje i uszkodzenia skóry w miejscu zabiegu
• stosowanie określonych leków przed zabiegiem, w tym wybranych antybiotyków, leków zmniejszających krzepliwość krwi

Beauty Kingdom – botox Warszawa – zapraszamy!