Wolumetria twarzy Warszawa

Zabiegi wolumetryczne to skuteczny i nieinwazyjny sposób na pozbycie się zmarszczek, podniesienie policzków i ujędrnienie skóry. Dzięki wolumetrii kwasem hialuronowym można zniwelować widoczne efekty starzenia i przywrócić owal twarzy. Dedykowana zarówno kobietom jak i mężczyznom, wolumetria zyskuje coraz większą popularność. Poniżej przedstawiamy jak m.in. powinien wyglądać prawidłowo przeprowadzony zabieg i jakie efekty modelowania twarzy można uzyskać po wolumetrii.

Na czym polega zabieg wolumetrii twarzy?

Wolumetria policzków kwasem hialuronowym jest właściwie bezbolesna. Polega ona na wprowadzeniu za pomocą igły wypełniacza, który wstrzykiwany jest w głębokie warstwy skóry. Po zabiegu zdarza się, że pojawiają się niewielkie siniaki i zaczerwienienie skóry, można je jednak z łatwością ukryć pod makijażem. Przez 2-3 po zabiegu wolumetrii utrzymuje się niewielki obrzęk, który zaniknie samoistnie. Wolumetria twarzy Warszawa w naszej klinice to pewność profesjonalnie wykonanego zabiegu.
Zaletą wolumetrii policzków kwasem hialuronowym jest możliwość powrotu do normalnego trybu życia zaraz po zabiegu.

Modelowanie twarzy – jaki wypełniacz?

Wypełniacze stosowane w zabiegach wolumetrycznych powinny być przede wszystkim gęste i plastyczne, umożliwiające modelowanie skóry. Najpopularniejszym wypełnieniem, stosowanym w wolumetrii twarzy, jest kwas hialuronowy. Istotnym jest, iż tego typu zabiegi powinny być wykonywane wyłącznie w gabinetach medycyny estetycznej i przez wykwalifikowanego lekarza.

Zalety wykonania wolumetrii

Wraz z wiekiem nasza skóra traci elastyczność, staje się mniej jędrna i z widocznymi oznakami starzenia. Zmienia się też kontur twarzy, opadają policzki, cera staje się wiotka. Zabiegiem wolumetrii policzków można znacząco zniwelować efekty starzenia skóry, spłycić zmarszczki i nawilżyć skórę.

Efekty zabiegu modelowania twarzy

Efekty wolumetrii kwasem hialuronowym są nie tylko natychmiastowe, ale i długotrwałe, utrzymują się przez około 12-18 miesięcy. Przy pomocy wolumetrii można m.in.:

  • poprawić owal twarzy
  • pozbyć się efektu zapadniętych policzków
  • zredukować nawet głębokie zmarszczki i bruzdy
  • uwydatnić kości policzkowe
  • pozbyć się tzw. “doliny łez”
  • uwydatnić kości żuchwy

Zabieg jest praktycznie bezbolesny, a ryzyko powikłań jest naprawdę minimalne. Po wolumetrii zaleca się unikania ekspozycji na słońce oraz dotykania i masowania miejsc poddanych zabiegowi.

Wolumetria twarzy, przeciwwskazania do zabiegu

Wszystkie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej mają określone przeciwwskazania do ich wykonania. Również w przypadku wolumetrii twarzy istnieje kilka czynników, które nie kwalifikują pacjenta do zabiegu. Mimo, iż nie ma wielu przeciwwskazań i zabieg może wykonać większość osób, warto każdą wątpliwość zgłosić lekarzowi przed zabiegiem.
Wolumetria twarzy nie może być wykonana u osób, które:
chorują na cukrzycę i choroby nowotworowe
są w ciąży i karmiące piersią
mają trądzik w fazie aktywnej oraz opryszczkę
chorują na łuszczycę oraz inne choroby skórne
mają stany zapalne w miejscach, które mają zostać poddane zabiegowi
noszą aparat ortodontyczny