HIFU – redukcja zmarszczek, wygładzenie skóry

Bezinwazyjny lifting twarzy, co kryje się pod tym tajemniczym określeniem? Czy jest możliwe odmłodzenie skóry i pozbycie się zmarszczek bez ingerencji chirurga? Odpowiedź może być tylko jedna: HIFU. Technologia wykorzystująca wiązki fal dźwiękowych jest hitem medycyny estetycznej. Zobacz co to jest HIFU i kto może poddać się zabiegowi laserowego odmładzania twarzy.

Zabieg HIFU krok po kroku

Lifting HIFU mimo, iż jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym powinien być wykonywany w sprawdzonym gabinecie medycyny estetycznej. Fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości i samo urządzenie do bezinwazyjnego liftingu musi być obsługiwane przez osobę odpowiednio do tego przygotowaną.

Warto wiedzieć: Zabieg HIFU trwa około 20-30 minut

Zabieg rozpoczyna się oczyszczeniem cery z makijażu i zanieczyszczeń, następnie specjalista nakłada na twarz żel. U osób wrażliwych na odczucia bólowe można zastosować krem znieczulający. W kolejnym kroku lekarz przykłada do skóry urządzenie do zabiegu HIFU i zabieg rozpoczyna się. Czas jego trwania jest krótki, w granicach 20-30 minut. Odczucia w trakcie są indywidualne, spotkać można się z określeniem wrażenie kłucia. HIFU może być stosowane zarówno na twarz jak i na inne części ciała.
Czytaj także: Lifting twarzy nićmi efekty

HIFU Lifting – hit medycyny estetycznej

Lifting HIFU doceniany jest przede wszystkim za wysoką skuteczność, widoczną już po pierwszym zabiegu. Mimo, iż tak jak w przypadku innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, warto jest wykonać go w serii, już jeden lifting HIFU daje zauważalne efekty. Poddając się HIFU można liczyć na zmniejszenie się porów skóry, redukcję wiotkości i wyostrzenie konturów twarzy. Ponadto w widoczny sposób zmniejszają się zmarszczki, a cera zyskuje na elastyczności.

Warto wiedzieć: po zabiegu można powrócić do normalnego trybu życia. HIFU lifting nie powoduje dużego zaczerwienienia skóry.

Obszary zabiegów

Pierwsze objawy starzenia skóry pojawiają się na twarzy, szyi oraz na dłoniach. Na tych obszarach najczęściej polecane jest wykonanie liftingu HIFU. Osoby, które zauważą u siebie pierwsze zmarszczki lub utratę wiotkości skóry uzyskają bardzo dobre efekty po bezinwazyjnym liftingu HIFU. Pamiętać jednak należy, iż przed zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarska, celem wykluczenia przeciwwskazań do zabiegu, fachowej oceny stanu skóry i stworzenia ewentualnego planu poprawy problematycznych obszarów skóry.

Przeciwwskazania do odmładzania twarzy HIFU

Istnieje szereg przeciwwskazań do wykonania odmłodzenia twarzy HIFU, których nie można bagatelizować. Zabieg HIFU nie powinien zostać wykonany u osób, które:

  • chorują na nowotwory
  • epilepsję
  • stwardnienie rozsiane
  • mają stany zapalne skóry
  • opryszczkę
  • wszczepiony rozrusznik serca lub inne metalowe implanty
  • kobiet w ciąży i karmiących piersią